رویان کجاست ؟جاذبه های گردشگری شهر رویان

رویان کجاست ؟جاذبه های گردشگری شهر رویان

معرفی و برسی شهر رویان و جاذبه های گردشگری آن

شهر رویان را میتوان یکی از شهر های با قدمت استان مازندران دانست که از نظر زیبایی و امکانات در رتبه مناسبی قرار دارد.ما در این مقاله سعی میکنیم جنبه های تفریحی،تجاری این شهر زیبا و ساحلی را برای شما بازگو کنیم .

موقعیت جغرافیایی و جمعیت 

رویان یکی از شهر های ساحلی و زیبای استان مازندران میباشد که در خط ساحلی دریا خزر قرار گرفته است. این شهر از سمت غرب به نوشهر و از سمت شرق به شهر زیبای نور متصل است .محور شمالی این شهر زیبا و توریستی نیز به دریا خزر زیبا  ختم میشود 

طبق سر شماری در سال 90 جمعیت این شهر به حدود 7200 نفر رسیده است.

آب هوا و گویش

رویان را میتوان یکی از شهر های خوش آب هوا دانست،آب هوای این شهر معتدل و مرطوب میباشد .

گویش مردم این منطقه مازنی و با لحجه  مخصوص به خود میباشد .

جاذبه های گردشگری و تفریحی

شهر رویان به واسطه قرار گیری در یک لوکیشن جنگلی و ساحلی  دارای تفرجگاه ها و تفریحات آبی متنوعی میباشد. شما میتوانید در سواحل این شهر به ورزش های آبی نظیر قایق سواری،جت اسکی،شنا در ساحل آزاد و ... بپردازید .

از معروف ترین مکان های جنگلی این شهر میتوان به پارک جنگلی رویان اشاره کرد که سالانه میزبان مهمانان زیادی از دیگر نقاط کشور میباشد. 

لازم به ذکر میباشد این پارک جنگلی دارای امکانات رفاهی کامل نظیر سرویس بهداشتی،فروشگاه مواد غذایی و ... میباشد .

آبشار آب پری

این آبشار یکی از معروف ترین و زیبا ترین آبشار های این شهر میباشد که در حدود 10 کیلومتری این شهر قرار دارد و هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود میکشاند.

آبشار حرام او

این آبشار در 24 کیلومتری جاده کوهستانی رویان و با ارتفاعی در حدود 14 متر است، نام بومی این آبشار حرم او بوده که در مسیر جاده رویان - کپ در نزدیکی دوراهی دونکوه (مسیر جاده سیاه سنگ) قرار دارد و بسیار زیبا و دیدنی است.

خرید ملک،ویلا و تجارت در رویان 

همانطور که مطلع هستید شهر های ساحل و جنگلی استان مازندران از جمله رویان به واسطه طبیعت بکر،مردم با فرهنگ و موقعیت جغرافیایی  خاصی که دارند در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در صنعت ساخت و ساز داشته اند .

شما با خرید ویلا در این شهر به راحتی میتوانید یک سرمایه گذاری بدون ریسک را انجام دهید .

 

نظر بدهید